Εφημερεύοντα

Εφημερεύοντα Νοσοκομεία ΑΡΓΟΛΙΔΑ

Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου 2015

Το πάνελ του κυπέλλου

Στα μέχρι τώρα τελευταία αποτελέσματα των αγώνων του κυπέλλου (καθώς είχαμε τέσσερις αγώνες) με τη νίκη του Πανναυπλιακού 2-6 μέσα στο Δρέπανο επί του τοπικού Αστέρα, τη νίκη μέσα στην έδρα του, το Λυγουρό του Αριστείωνα με 4-3 επί του Κεραυνού των Ιρίων, την νίκη της Ένωσης Λέρνας με 0-1 μέσα στην Νέα Κίο, επί του Αργοναύτη αλλά και την νίκη
της Κορωνίδας στην Κοιλάδα με 4-0 επί του Ο.Φ.Ηλιοκάστρου, το πάνελ του θεσμού έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Α’ όμιλος
Τροιζηνιακός – Μέθανα 3-1
(Στο 10’ Γιώργος Καταρτζής 0-1, στο 37’ Λάζαρος Χατζόπουλος 1-1, στο 74’ Γιάννης Σταματέλος 2-1 και στο 87’ Λάζαρος Χατζόπουλος 3-1).
Ασκληπιός – Ποσειδώνας Πόρου 2-0
(Στο 21’ Παναγιώτης Τριμπόνιας 1-0 και στο 81’ Παναγιώτης Υφαντής το 2-0)
Για το πέρασμα στους οκτώ
Ασκληπιός – Τροιζηνιακός

Β’ όμιλος
Κοιλάδα – Σπέτσες  3-1
( Στο 43’ Χριστόφορος Μανουηλίδης 0-1, στο 58’ πέναλτι (για την Κοιλάδα) και αποβολή για τους Σπετσιώτες του Κ. Κατσάμπα. Με πέναλτι στο 58’ του Σωτήρη Μπούρα το 2-1 και στο 94’ (καθυστερήσεις) το 3-1 από τον Άλεξ. Σαγκατέλοφ)
Πορτοχελιακός – Ο.Φ. Ηλιοκάστρου  0-4
(Στο 6’ Βασίλης Κατζάβελας 0-1, στο 7’ Σωτήρης Μπουγιούρδας 0-2, στο 49’ Σωτήρης Μπουγιούρδας 0-3 και ξανά γκολ ο Σωτ. Μπουγιούρδας στο 88’ το 0-4).
Για το πέρασμα στους οκτώ
Κοιλάδα – Ο.Φ. Ηλιοκάστρου  4-0 (Στο 75’ ο Παναγιώτης Μέγας το 1-0, στο 78’ ξανά σκοράρει ο Παν. Μέγας  το 2-0, στο 80’ ο Διονύσης Μπασιμακόπουλος το 3-0 και στο 84’ ο Γιάννης Γιαννακόπουλος το 4-0).
Η Κορωνίδα Κοιλάδας πέρασε στους οκτώ

Γ’ όμιλος
Δίδυμα – Λυγουριό 1-3
(Στο 14’ Κώστας Μπέκας 0-1, στο 42’ Δημ. Δήμιζας 1-1, στο 53’ Κώστας Μπέκας 1-2 και στο 75’ ξανά γκολ από τον Κώστα Μπέκα για το 1-3)
Ίρια – Μετόχι  4-2
(Στο 20’ Δημ. Κατσαρός 0-1, στο  24’ Γιώργος Παύλου 1-1, στο 66’ Ανδρέας Ρεβίθης 2-1, στο 68’ Γιώργος Παύλου 3-1, στο 77’ με το αυτογκόλ του Κ. Λυκουρέντζου το 3-2 και στο 83’ Σεβαστής Δαγκλής 4-2)
Για τα πέρασμα στους οκτώ Λυγουριό- Ίρια 4-3
(Στο 23’ Γιάννης Δρούζας 0-1, στο 51’ Ελ. Κάντι 1-1, στο 62’ ξανά Ελ. Κάντι 2-1, στο 69’ Βασίλης Μπάρδης 3-1, στο 75΄και στο 87’ δυο γκολ ο Δημ. Φουρνάρος για το 3-2 και το 3-3 και στις καθυστερήσεις (στο 95’) ο Παντ. Παπακαλοδούκας 4-3)
Ο Αριστείωνας Λυγουριού πέρασε στους οκτώ

Δ’ όμιλος
Αργοναύτης – Κιβέρι 1-1 και 3-1 στην παράταση
(Στο 47’ Γιώργος Οψιμούλης 0-1 και στο 79’ Πάρης Κάπλατζης 1-1. Στην παράταση, στο 117’ Σίντι Ντόναλτ 2-1 και στο 120’ Βασίλης Δριμούρας 3-1)
Ένωση Λέρνας – Α.Ο. Κίου 2-1
(Στο 46’ Βασίλης Κατσίρης 1-0, στο 46’ Γιάννης Μπογάς 1-1 και στο 65’ Δημ. Γιάννος 2-1)
 Α. Ο. Σχινοχωρίου –Αργοναύτης 1-3 (στο γήπεδο της Νέας Κίου)
(Στο 70’ Παν – Τάσος Αγιοργύτης 0-1, στο 75’ Νίκος Βασιλειάδης 1-1, στο 82’ και στο 85’ δυο γκολ από τον Αλέξη Μανέτα για το 1-2 και το 1-3)
Για το πέρασμα στους οκτώ
Αργοναύτης – Ένωση Λέρνας 0-1 (στο 12’ ο Κώστας - Νίκος Κατσίρης το 0-1)
Η Ένωση Λέρνας πέρασε στους οκτώ

Ε’ όμιλος
Λυρκεία – ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου  0-3
(Στο 3’ Γιώργος Αϊβαλιώτης 0-1, στο 56’ Κώστας Μουζακιώτης 0-2 και στο 76’ Κώστας Σαρρής 0-3)
Λίμνες – Παναρήτι 0-2
(Στο 26’ Δημ. Μπούνος 0-1 και στο 66’ Κουχίμ Χασάνι 0-2)
Προσύμνη – Μυκηναϊκός 3-1
(Στο 11’ Γιώργος Κακούρος; 1-0, στο 16΄ ξανά γκολ ο Γιώργος Κακούρος το 2-0, στο 74΄  (με πέναλτι) Γιάννης Τέντζερης 2-1 και στο 87’ Παναγιώτης Σκούρας 3-1)
Στην επομένη φάση για το πέρασμα στους οκτώ
Νικητής Προσύμνη – ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου (την Τετάρτη στις 25/11/15) με το Παναρήτι

ΣΤ’ όμιλος
Τολό – Πανναυπλιακός  1-3
(Στο 26’ Θοδόσης Σαράντης 1-0, στο 41’ Γιώργος Τσουρδίνης 1-1 και εν συνεχεία δυο γκολ ο Νίκος Αυγουστόπουλος στο 87’ το 1-2 και στο 89’ το 1-3)
Ασίνη – Παλατανίτι 1-1 και στην παράταση 2-1
(Στο 33’ (αυτογκόλ), Βασίλης Χριστόπουλος 1-0, στο 90’ Στέλιος Αγιοργύτης 1-1 και στην παράταση στο 105’ Γιώργος Παπασαραντόπουλος 2-1)
Δρέπανο – Πανναυπλιακός 2-6
(Στο 3’ Ράφα Δριμούρας 0-1, στο 12’ Γιάννης Τσακνάκης 0-2, στο 23’ (με πέναλτι) Μανόλης Δωρής 1-2, στο 40’ Γιάννης Ευσταθίου 1-3, στο 64’ Χρήστος Φλεβάρης 1-4, στο 73’ Μανόλης Μιχαλόπουλος 1-5, στο 82’ Δημ. Μανιάτης 1-6 και στο 89’ Βαγγέλης Σπυρόπουλος 2-6)
Για το πέρασμα στους οκτώ
Πανναυπλιακός – Ασίνη

Η επόμενη φάση
Α’ Παναργειακός – με νικητή Ασκληπιός – Τροιζηνιακός
Β’ Λυγουριό – Κοιλάδα
Γ’ Ένωση Λέρνας – με νικητή  Προσύμνη – ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου ο νικητής Παναρήτι
Δ’ Νικητής Πανναυπλιακός – Ασίνη – με Ένωση Ερμιονίδας

Η επόμενη φάση
Νικητής Α’ με νικητή Β’
Νικητής Γ’ με νικητή Δ’

Ο μεγάλος τελικός